Haberler

News

Pegasus Bilişim Altyapısını Turkcell Veri Merkezi’nden Yönetecek

09.01.2018

Türkiye’nin en büyük veri merkezi işletmecisi Turkcell, yeni müşterileriyle Türkiye’ye değer katmaya ve hizmet etmeye devam ediyor. Dünya ve Türkiye devlerinin tercih ettiği Turkcell Gebze Veri Merkezi’nin müşterileri arasına, seyahat alışkanlıklarını değiştirerek havacılık sektörüne yeni bir soluk getiren Pegasus da eklendi. Pegasus, Turkcell Veri Merkezi’nde kendisine tahsis edilen özel güvenlikli bölmede kendi bilişim altyapısını işletecek.

Detay
News

Hayal Ortağım Sanatın Sesi Oldu

08.01.2018

Turkcell’in engelli bireylerin sosyal hayata daha aktif ve bağımsız katılmaları için faydalı çözümler sunmak amacıyla YGA (Young Guru Academy) işbirliğinde hayata geçirdiği “Hayal Ortağım” uygulamasında yer alan “Cepten Sesli Betimleme” servisi Yapı Kredi Kültür Sanat’ın sergilerinde de görme engellilerin hizmetinde olacak.

Detay
News

“Merhaba Umut” Dünyaya Örnek Olmaya Devam Ediyor

05.01.2018

Turkcell tarafından geliştirilen ve ITU, UNESCO ve GSMA tarafından ödüle layık görülen ‘Merhaba Umut’ uygulaması, bu kez GSMA’in “Case For Change” kampanyasında yer aldı. Kampanya için hazırlanan tanıtım filminde, Merhaba Umut’un ve mobil iletişimin Suriyelilerin hayatındaki rolünü, İlker-Aslı Kızmaz çifti ve Suriyeli gençler dünyaya anlattı.

Detay
News 3

2017, TURKSPORU’nun Yılı Oldu

29.12.2017

Kurulduğu ilk günden beri Türkiye’de sporun en büyük destekçisi olan Turkcell’in desteklediği TURKSPORU altın yılını yaşadı. A Milli Futbol Takımı iletişim sponsorluğu ile başlayan yolculuğunda 25 branşta 34 binden fazla sporcusuna destek veren Turkcell’in desteklediği milli sporcular Türkiye’ye ilkleri yaşattı. Atletizmde Ramil Guliyev ile Dünya şampiyonluğu yaşayan TURKSPORU, Ampute Milli Takımı’nın Avrupa şampiyonluğuyla gururlandı.

Detay