Haberler

News

Türkiye BiP’ten Bayramlaştı

16.05.2021

Son dönemde 80 milyonun üzerinde indirmeye ulaşarak büyük bir başarıya imza atan BiP, bu yıl da bayramlaşmanın adresi oldu. Türkiye, tam kapanma sürecinin sürdüğü Ramazan Bayramı’nda bayramlaşmak için yerli uygulama BiP’i tercih etti. Arife günü de dahil olmak üzere dört gün boyunca BiP’le toplam 16 milyon dakika sesli ve görüntülü görüşme yapılırken, 1,3 milyar mesaj gönderildi.

Detay
News

Turkcell’in Liderlik Ettiği Uluslararası 5G Projesi Başarıyla Tamamlandı

07.05.2021

Yeni Nesil Mobil Şebekeler Birliği (NGMN) tarafından, aralarında Orange, T-Mobile, China Mobile gibi dünya telekom devlerinin olduğu şirketlerin iş birliğinde yürütülen ve Turkcell’in liderlik ettiği 5G denemeleri projesi, yeni nesil 5G Temel Şebeke (Standalone-SA) mimarisindeki testlerin tamamlanmasının ardından sona erdi.

Detay
News 3

fizy ‘Evde Kal’ Listeleriyle ‘Tam Kapanma’da da Yanınızda

04.05.2021

Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy, pandemi önlemleri kapsamında getirilen 17 günlük tam kapanma sürecinde de müzikseverlerin yanında olmaya devam ediyor. Kapanma dönemine özel olarak fizy tarafından hazırlanan ‘Evde Kal Pop’, ‘Evde Kal Spor’ ve ‘Evde Kal Fresh’ listeleriyle müzikseverler keyifli vakit geçirebilecek.

Detay
News 3

Şimdi Tüm Sohbet ve Grupları BiP’e Taşıma Zamanı

04.05.2021

Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’e geçiş yapmak isteyenler, kullandıkları diğer mesajlaşma uygulamalarındaki mevcut gruplarını ve sohbet geçmişlerini artık tek bir tıklamayla kolayca BiP’e taşıyabiliyor. Yeni özellikle taşınma işleminin ardından gruplar otomatik olarak oluşturuluyor ve eski uygulamadaki içerikler zahmetsizce BiP’e aktarılabiliyor.

Detay
News 3

Turkcell ‘Önce Müşterim’ Dedi, Yıla Güçlü Başladı

01.05.2021

Turkcell Grubu, 2021 yılının ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 17,5 artışla 7,8 milyar TL gelir elde etti. Grup bazında FAVÖK 3,3 milyar TL’ye ulaşırken, şirketin FAVÖK marjı yüzde 42,2 olarak gerçekleşti. 2021 yılının ilk çeyreğinde 705 bin yeni müşteri kazanan Turkcell, son 3 yılın en yüksek çeyreklik müşteri kazanımına imza attı. Böylece her yıl 1 milyon yeni abone hedefinin yüzde 70’ine ise sadece ilk 3 ayda ulaşmış oldu.

Detay