Haberler

News

Turkcell Akademi UNESCO’da İlham Öyküsü Oldu

10.04.2018

Dijital eğitim platformu Turkcell Akademi Bireysel, dünyanın en iyi mobil eğitim platformları arasına girdi. Turkcell Akademi Bireysel, UNESCO’nun Mobil Öğrenme Haftası’nda anlatılan en iyi 60 uygulama arasında yer aldı.

Detay
News

Zorlu PSM’de Sahne Turkcell’in

09.04.2018

Kurulduğu günden bu yana kültür sanat alanına verdiği katkılarla birçok çalışmanın yanında olan Turkcell, sanata ve sanatçıya verdiği desteği artırmak için Türkiye’nin önde gelen kültür sanat merkezi Zorlu Performans Sanatları Merkezi’yle önemli bir işbirliğine imza atıyor. Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşan müzikal, konser, tiyatro oyunu gibi tüm kültür sanat etkinlikleri artık Turkcell’in ev sahipliğindeki sahnelerde sergilenecek.

Detay
News

5G’de Söz Sahibi Olmak İçin İnsan Kaynağına Yatırım Şart

05.04.2018

Turkcell öncülüğünde düzenlenen Teknoloji Zirvesi’nin 2. gününde, 5G teknolojisinin geleceği konuşuldu. 5G Zirvesi’nde konuşulan başlıklar arasında ‘Türkiye’nin önündeki fırsatlar’ konusu öne çıktı. Oturumda söz alan konuşmacıların ortak vurgusu, ‘yeterli teknolojik birikime sahibiz, yeter ki yerliye güvenelim, insan kaynağına daha fazla yatırım yapalım” oldu.

Detay
News 3

Teknoloji Devleri 5G İçin İstanbul’da Buluştu

05.04.2018

Turkcell öncülüğünde düzenlenen Teknoloji Zirvesi’nin 2. gününde, 5G teknolojisinin geleceği ele alındı. Türkiye’den ve dünyadan sektörün önemli isimleri düzenlenen zirvede, sektörün ileri gelenleri, 5G teknolojisinde gelinen nokta, yapılacak çalışmalar ve 5G ile hayatımızda değişecekleri değerlendirdi.

Detay
News 3

Yerli ve Milli Yapay Zekâ Çok Yakın

04.04.2018

Bu yıl 10 binin üzerinde katılımla rekor kıran Teknoloji Zirvesi’nde Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, yerli ve milli yapay zekânın çok yakında geleceğini söyledi. Kaan Terzioğlu, ‘10’uncu genel müdür yardımcım’ diye tanıttığı dijital asistanı Alexa’nın çok yakında Türkçe versiyonunun geleceğini belirtti ve “Gelecek yıl Türkçe konuşan yerli ve milli yapay zekâ şovu yapacağız” dedi.

Detay
News 3

Turkcell 5G Yolunda Mardin’de 1 Gigabit Hızı Gösterdi

02.04.2018

Türkiye’de en geniş frekans aralığını alarak rakiplerine fark atan Turkcell, 4.5G’nin ikinci yılında tam 926 petabyte data kullandırdı. Turkcell, 4.5G’nin ikinci yılını Mardin’de kutladı. Gerçekleştirdiği hız testiyle saniyede 1 gigabit’in üstüne çıktı. Turkcell böylece sadece büyük illerde değil, Türkiye’nin her yerinde yüksek hızlarda hizmet verebildiklerini kanıtladı.

Detay